Що, якби у світі не було солі?

Що, якби у світі не було солі?

Її ім’ям названо міста, на ній побудована економіка, через неї велися війни, від цього залежить ваше життя. Сіль може бути найважливішим і спірним мінералом в історії.

Чого це варте для нас сьогодні?

Існує понад 14 000 застосувань солі, але для більшості з нас вона означає лише одне: високий кров’яний тиск.

Раніше ваша зарплата могла виплачуватись сіллю, і вона могла обкладатися високими податками. Це могло зберегти вашу їжу, залікувати ваші рани та принести удачу.

Сьогодні сіль не тільки є причиною того, що той гамбургер, цей крендель і картопля фрі так хороші на смак, але й важлива для захисту від зледеніння, хімічної обробки, очищення води, сільського господарства та для кількох застосувань у нафтовій та газовій промисловості.

Переваги солі

Вона також складається з двох елементів, які власними силами вбивають вас, але разом вони підтримують ваше життя. Бажаєте побачити, що відбувається, коли ви додаєте натрій у воду? Ви знаєте, що хлор робить із вами?

Також відома як хлорид натрію. Два смертоносні елементи, об’єднані в один, без якого ви не можете жити.

Сіль має ряд важливих переваг, наприклад, допомагає вашому тілу передавати нервові сигнали, щоб м’язи могли розслаблятися і скорочуватися, дозволяючи серцю перекачувати кров. Це також важливо для перетравлення поживних речовин та боротьби з інфекціями.

У той час як низький рівень натрію в крові може викликати втому, блювоту, судоми або навіть смерть, занадто багато солі може зрештою накопичуватися між вашими клітинами, згущувати кров, змушувати ваше серце працювати важче і часто призводити до зупинки серця.

У вашому тілі природно міститься близько 40 чайних ложок солі, або приблизно 0,4% вашої ваги. Але щоразу, коли ви плачете, потієте чи мочитеся, ви втрачаєте частину цієї солі, і її потрібно замінити.

Американська кардіологічна асоціація рекомендує дорослим одержувати від 1500 до 2300 мг солі на день. Але це лише один пакетик чіпсів або дві каліфорнійські булочки.

Тим часом, у гамбургері та картоплі фрі, які ви розглядали, міститься близько 3400 мг. Отже, можливо, ви думаєте, що настав час почати скорочувати споживання солі.

Чи змогли б ви прожити без солі тиждень?

У 1930-х роках доктор Роберт Макканс із факультету експериментальної медицини Кембриджського університету змусив чотирьох добровольців прожити 10 днів без солі.

Спочатку він змусив їх випотіти всю сіль із їхніх тіл, а потім буквально опрісняв все, що вони споживали. Незабаром учасники почали розуміти, що нічого не відчувають особливого смаку.

Потім настала втома, і вони стали надто втомленими, щоб навіть їсти! Почали виявлятися ознаки гіпонатріємії, що в основному означає, що ваші клітини крові починають набухати, тому що у вашій крові недостатньо солі, щоб регулювати кількість води, яку споживають клітини.

За відсутності лікування гіпонатріємія може призвести до судом, коми та смерті. Наприкінці випробування учасникам давали солону їжу, і за кілька хвилин вони знову могли відчувати смак, і їхня енергія швидко поверталася.

Якщо це всього 10 днів без солі, уявіть, якщо вона просто перестала існувати. Ми не протрималися б дуже довго.

Значення солі у природі

Рослинам і тваринам сіль потрібна не менше, ніж нам! Просте опріснення наших океанів знищило б усі наші підводні водорості, скоротивши фотосинтез на Землі вдвічі.

Піде наземне рослинне життя, і незабаром ми зіткнемося з проблемою надто великої кількості вуглекислого газу та нестачі кисню. Наш клімат збожеволіє, коливаючись між екстремально жаркими і холодними температурами, з різким сплеском ураганів.

Висновок

Звичайно, штормову погоду, нестачу їжі і нестачу кисню буде ще важче пережити, оскільки ви також страждатимете від запаморочливого головного болю, блювоти і сильної втоми. Будь-яке оніміння або біль у грудях, які ви можете випробувати, ймовірно, є наближенням серцевого нападу.

Поділіться новиною