Як дізнатися коли прийдуть дитячі гроші в Україні

Як дізнатися коли прийдуть дитячі гроші в Україні

Згідно з українським законодавством сім’ї з дітьми мають отримувати державну підтримку у вигляді матеріальних ресурсів. З 2020 року через проект “eMalatko” можна запросити підтримку онлайн. Розмір соціальної допомоги залежить від прожиткового мінімуму. Так, 2022 року вона становить 6300 грн.

Як дізнатися, коли в Україну надійдуть кошти на дитячу допомогу, і чи не надійдуть вони? Відповіді на ці питання дуже важливі для мам, які перебувають у декретній відпустці. Давайте розглянемо їх докладніше.

Коли виплачується батьківська допомога?

У Законі України «Про державну підтримку дітей та сім’ї» від 21.11.1992 № 2811-XII не зазначено конкретний термін надходження грошей для догляду за дитиною. На відміну від пенсійних виплат, дитяча допомога має виплачуватися кожні 30 календарних днів. Зазвичай вони виплачуються до 10 числа кожного місяця. У Ощадбанку вони виплачуються на 6-7 день, а інших банках на кілька днів пізніше.

Посібник із народження ділиться на дві частини: спочатку одноразово, та був інші кошти виплачуються щомісяця протягом трьох років. Останній закон збільшив розмір виплати: після народження первістка дадуть 41 280 гривень. Гроші на дитину дадуть відразу: 10320 гривень, а потім 860 гривень на основні потреби дитини (памперси, суміш, підгузки, одяг).

Куди дзвонити, якщо немає грошей на дітей

Оформлення та отримання грошей для вашої дитини в Україні займає лише один день. Також легко перевірити свою банківську картку, щоб дізнатися, чи отримано гроші для вашої дитини. Наприклад, при переказі суми через Приватбанк вам на телефон прийде повідомлення про переказ.

Але до кого мені звернутись, якщо законні платежі не надійшли? Насамперед, давайте розберемося, як гроші переводяться на карту дитини. У світі існує посередник між рішенням держави про виділення коштів дітям та його отриманням батьками: банк. Тому, хоча скарбниця перераховує гроші 1 числа кожного місяця, спочатку вони надходять на банківський рахунок, а звідти розподіляються по сім’ях. Технічні проблеми у банку, святкові або святкові дні безпосередньо впливають на переказ.

Якщо ви зазвичай отримуєте гроші на картку вашої дитини до десятого дня, але в календарі зазначено, що це двадцятий день, вам слід вжити заходів. По-перше, зверніться до відділу обслуговування клієнтів вашого банку. Досвідчені менеджери підкажуть вам причину проблеми. Але якщо проблема пов’язана із банкоматом, вам слід зателефонувати до місцевого відділення соціального забезпечення (SWO). Телефон служби підтримки легко знайти в Google. Але здебільшого ви без проблем отримаєте дитячу картку в перші дні. Затримки з боку держави відбуваються лише у січні. Це з тим, що у країні починається новий бюджетний рік.

Найпопулярніші види пільг

Держава намагається допомогти молодим матерям, забезпечуючи накопичення дитячої допомоги. На які категорії громадян поширюється стаття, що підтримує.

  • Пільги надаються матерям-одинакам, які не одружені або не зареєстрували партнера. Виплати у 2022 році залишаються такими ж, як і раніше. Наприклад, максимальний розмір допомоги одиноким жінкам на дітей віком від 6 до 18 років становить 2833 грн.
  • Пенсія з нагоди втрати годувальника залежить від стажу померлого та посадового окладу. Якщо у померлого його немає, пенсію не буде переведено. Проте ті, хто залишився живими, можуть отримати державну соціальну допомогу. Гроші будуть перераховуватись щомісяця, поки дитині не виповниться 18 років.
  • Допомога для багатодітних сімей з 3 та більше дітьми дошкільного віку включає додаткову плату у розмірі 2100 грн на дитину.
  • Пільги для дітей-інвалідів. Розмір допомоги залежить від групи інвалідності і також має сплачуватись на початку місяця.

Поділіться новиною