Що робити, якщо в Україні зникне мобільний зв’язок та інтернет?

Що робити, якщо в Україні зникне мобільний зв’язок та інтернет?

У разі повного припинення зв’язку – мобільного, фіксованого, супутникового або операторів мобільного зв’язку – фахівці та оператори мобільного зв’язку рекомендують провести попередню підготовку. Вони склали список порад для дорослих та дітей.

Поради за повної відсутності мобільного, наземного та супутникового зв’язку

  • Придбайте невеликий радіоприймач для ультракороткохвильового та FM-діапазону та батарейки для нього. Це дозволить вам отримувати важливі повідомлення від уряду або місцевої влади, якщо вам потрібно залишити свій будинок або якщо у вас немає інших засобів зв’язку.
  • Якщо ви чуєте аварійну сирену і ваш мобільний телефон переривається, увімкніть місцеве радіо або телебачення. Тут можна робити важливі оголошення. Наприклад, про евакуацію.
  • Якщо ні у вас, ні ваших близьких немає технічних засобів зв’язку на випадок кризи, слід заздалегідь визначити точне місце та час зустрічі.
  • Якщо ви плануєте евакуюватися в певне місце, вам слід призначити місце та час зустрічі та домовитись почекати там, наприклад, 24 години, а потім доїхати до місця призначення.
  • Дітям молодшим записку слід покласти в кишеню або вшити в одяг. Це має включати повне ім’я дитини, батьків або інші контактні дані, адресу та номери телефонів. Також дізнайтеся, де адміністрація дитячого садка або школи тримає дітей, щоб їх можна було легко знайти у разі загрози.
  • Дітям шкільного віку треба пояснити, що робити, якщо немає контакту. Наприклад, вони повинні залишатися в безпечному місці з учителем і чекати на вас.

Поділіться новиною