Коли міняти водонагрівач: 7 ознак того, що час

Коли міняти водонагрівач: 7 ознак того, що час

Традиційні бакові водонагрівачі служать у середньому 10 років. Але конкретний термін служби вашого обігрівача залежить від багатьох факторів, у тому числі від правильної установки, від того, як часто ви його використовуєте, від регулярності обслуговування та від якості пристрою.

Знати, коли замінити водонагрівач може бути проблемою, якщо ваш агрегат не перестає працювати повністю. Ви можете помітити, що вода не так швидко нагрівається, або вона може почати видавати нові звуки.

Але чи справді він готовий до заміни чи йому просто потрібне невелике обслуговування? Знання того, на що звертати увагу, може допомогти вам вирішити, чи пора інвестувати в новий водонагрівач.

Перевірте ці сім ознак того, що вам потрібен новий водонагрівач, перш ніж ухвалити рішення.

1. Відсутність гарячої води

У вас було більше, ніж ваша частка холодного душа останнім часом? Якщо ви помітили, що ваш водонагрівач більше не може задовольнити ваші потреби в гарячій воді, можливо, настав час для нового пристрою.

Можливо, вода починає закінчуватися раніше, ніж зазвичай. Це може статися через те, що осад, що накопичується, може знизити ємність.

Іноді для нагрівання води може знадобитися більше часу, ніж зазвичай, або вона не стає такою гарячою, як хотілося б. Якщо вода стає теплою, а не гарячою, перевірте налаштування термостата.

Якщо встановлено значення нижче 50-60 градусів за Цельсієм, пристрій може не виробляти гарячу воду. Спробуйте підняти термостат до більш високого діапазону, щоб побачити, чи збільшується температура води так, як ви хочете.

Якщо раптом у вас зовсім пропаде гаряча вода, переконайтеся, що контрольна лампочка ще горить. Ви також повинні перевірити автоматичний вимикач, щоб переконатися, що пристрій ще перебуває під напругою.

2. Витік

На той час, коли ви помітите витік води з водонагрівача, швидше за все, у вас вже є пошкодження. Іржа металу може призвести до утворення отворів.

Постійне нагрівання металу також може призвести до протікання. Нагрітий метал розширюється, що може призвести до тріщин у внутрішньому баку. Ці тріщини можуть дозволити воді просочуватися з резервуару, де вона може пошкодити підлогу, стіни та інші навколишні області.

Витік зазвичай відбувається лише на піку циклу нагрівання. Поки резервуар не досягне пікової температури і не розшириться, резервуар може утримувати тріщини разом і запобігати витоку. Вам може знадобитися деякий час, щоб помітити витоку, тому що зазвичай це не постійний потік води.

Якщо ви помітили калюжу або вологу навколо водонагрівача, проведіть невелике розслідування, щоб знайти джерело. Іноді витоки можуть походити з фітингів, з’єднань та переливних труб. Ці проблеми зазвичай можна виправити, на відміну від пошкодження танка, що зазвичай означає, що настав час для нового пристрою.

3. Дивні звуки

Нові та незвичайні звуки, що походять від вашого водонагрівача, можуть сигналізувати про серйозну проблему всередині пристрою. Ці шуми часто виникають через накопичення відкладень усередині резервуару.

Відкладення знижують ефективність роботи пристрою і з часом можуть призвести до більшого пошкодження. Мінерали твердне, оскільки вони постійно нагріваються всередині резервуару. Осад може вдарити по нагрівальному елементу або торкнутися його, що може спричинити стукіт, бавовну, тріск або гуркіт.

4. Іржа у воді

Згодом усередині водонагрівача може утворитися іржа. Ця іржа продовжуватиме посилюватися і в кінцевому підсумку може призвести до протікання водонагрівача.

Ви можете почати бачити цю іржу у воді, яка тече з кранів. Ви можете помітити іржавий колір води ще більше, коли вмикаєте гарячу воду.

Іноді іржа може походити від самих труб. Щоб дізнатися, чи є іржа всередині водонагрівача, злийте воду безпосередньо з водонагрівача, використовуючи 18-літрове відро.

Вилийте два-три цебра з бака. Якщо у всіх відрах вода кольору іржі, проблема, швидше за все, усередині бака.

5. Смердюча гаряча вода

Коли ви запускаєте гарячу воду, понюхайте, щоб побачити, чи ви не помічаєте якісь незвичайні запахи. Метал усередині водонагрівача може відшаровуватися при поломці. Це може спричинити металевий запах у вашій воді, особливо у гарячій воді.

Ви також можете помітити металевий смак, коли п’єте воду.

6. Збільшення потреби у ремонті

Вам здається, що ви завжди викликає сантехніка, щоб він полагодив ваш водонагрівач? Вартість цих викликів служби підтримки збільшується, а потреби в ремонті, що зростають, можуть означати, що ваш пристрій наближається до моменту, коли його неможливо буде відремонтувати. Замість того, щоб постійно платити за звернення до служби підтримки, краще вкласти гроші у новий пристрій.

Ви можете встановити традиційні бакові водонагрівачі за ціною від 3000 до 30 000 гривень, залежно від потужності, гарантії та інших факторів. Завдяки великій кількості опцій, водонагрівачі доступні для більшості бюджетів. Якщо ви бажаєте обійтися без бака, бюджет становитиме від 20 000 до 100 000 гривень.

7. Старий блок

Ви не можете точно передбачити, як довго прослужить водонагрівач, але якщо він наближається до 10-річної позначки, шанси на заміну збільшуються. Проведіть невелике дослідження, щоб дізнатися, скільки років вашому водонагрівачу, якщо він починає виявляти інші ознаки зношування.

Якщо у вас велика сім’я або ви використовуєте велику кількість гарячої води, термін служби вашого водонагрівача може бути набагато меншим, ніж у середньому 10 років. Якщо у вашому регіоні дуже жорстка вода, ваш водонагрівач може не прослужити так довго.

Добре обслуговуваний блок може прослужити довше, ніж у середньому, навіть за інтенсивного використання або жорсткої води. Якщо ви регулярно промиваєте пристрій та професійно обслуговуєте його в сантехнічній компанії, ви можете прослужити йому більше років.

Висновок

Вирішити, коли замінити водонагрівач, легше, якщо ви знаєте ознаки того, що він потребує заміни.

Інвестування в новий водонагрівач може заощадити гроші на комунальних послугах і зробити ваш душ комфортнішим завдяки постійному швидкому доступу гарячої води.

Поділіться новиною